loader

Načítavam

Mlandscapes - timelapse video a digitálna fotografia

O mne

S fotografovaním som začal v roku 2011, pričom moja tvorba sa od samého začiatku zameriavala na krajinu a prírodu. Ako nadšený turista som inklinoval najmä k vyšším nadmorským výškam a  aj napriek ťažšej dostupnosti  týchto miest je tomu tak dodnes. V prírode sa snažím objavovať nové, fotografmi doposiaľ neobjavené miesta, čo ma často vedie aj pomimo turistických chodníčkov. V poslednej dobe sa čoraz viac zameriavam aj na architektúru a zachytávanie zaujímavých momentov v našich mestách.

Dobrá fotografia pre mňa pozostáva z troch základných komponentov - vyváženej kompozície, svetla a jedinečnosti momentu. Každú kompozíciu sa snažím doplniť takými podmienkami, ktoré bežne človek nezažije a pre ich vystihnutie je nutná  aj poriadna dávka šťastia. Často ma to vedie k nie veľmi bezpečným nočným výstupom sa štíty a kopce alebo nocovaniu mimo teplú posteľ pod hviezdnou oblohou.

Zlom v mojej fotografickej kariére nastal v roku 2012, kedy som sa začal naplno venovať časozbernému videu. Táto v zjednodušene povedané "pohyblivá fotografia" ma od začiatku očarila. Pohyb, ktorý je vďaka tejto technike možné zaznamenať, mi dáva oveľa širšie možnosti na sebavyjadrenie a zobrazenie videného. V neposlednom rade je omnoho náročnejšie dať dokopy dobré časozberné video, ako zachytiť a spracovať jednu statickú fotografiu.  Pre človeka, ktorý miluje výzvy ako ja, je to ideálna kombinácia.